Ameryka Południowa to jeden z ciekawszych celów podróży nie tylko dla pasjonatów dalekich wypraw. Wycieczka do Brazylii to marzenie coraz większej liczy osób, które są ciekawe obcych kultur, żądne przygód. Zorganizowanie planu atrakcji, w tym również przygotowanie formalności dobrze zlecić doświadczonemu, zaufanemu organizatorowi egzotycznych wczasów. Jaka pora jest najlepsza na wycieczkę do Brazylii?

O czym trzeba pamiętać podczas organizacji wycieczki do Brazylii?

Aby móc wyjechać na wycieczkę do Brazylii, konieczny jest paszport, którego ważność jest dłuższa niż 6 miesięcy. Jeśli pobyt poniżej 90 dni w ciągu 180 dni, nie jest potrzebna wiza. Z istotnych rzeczy, o których warto pamiętać, jest zachowanie — na czas wycieczki do Brazylii — otrzymanej na wjeździe karty wjazdu, gdyż kontroluje się ją podczas opuszczania kraju.

Brazylia nie jest krajem ustandaryzowanym, jeśli chodzi o poziom napięcia elektrycznego. Są miejsca, że w gniazdkach jest napięcie 110 Volt, ale też takie, gdzie wynosi ono 127 Volt czy też 220. Jeśli chodzi o szczepienia ochronne, mimo że nie trzeba okazywać na granicy międzynarodowej książeczki szczepień, dobrze jest zaszczepić się przeciwko żółtej febrze, WZW A i B, tężcowi, czy błonicy.

Kiedy jechać na wycieczkę do Brazylii?

Wycieczka do Brazylii teoretycznie może być zorganizowana o każdej porze roku, ale jeśli chcemy jak najwięcej zyskać pod względem atrakcji turystycznych, optymalna będzie nasza zima. Najlepiej, aby wycieczka do Brazylii miała miejsce między październikiem a marcem. Wszystko ze względu na uwarunkowania klimatyczne. Na północ kraju dobrze jest, aby podróż odbyła się w porze suchej między czerwcem a grudniem. W Amazonii temperatura oscyluje wokół 30 stopni. W styczniu i lutym są tam intensywne opady. Zachodnia Brazylia najstabilniejsza ze względu na pogodę jest jesienią, a ci, którzy chcieliby przeżyć brazylijski karnawał, powinni zaplanować wycieczkę do Brazylii na styczeń.

Rekomendowane artykuły