Wezuwiusz swoją działalnością zyskał miano słynnego niszczyciela. Pompeje, jako jedno z miast, które zalała lawa do dziś budzi ciekawość turystów, którzy chcą stąpać po mieście, w którym w jednej chwili zgasło życie. Co ciekawe Wezuwiusz może się jeszcze obudzić, bo wciąż jest czynnym wulkanem. Wycieczka do Neapolu daje sposobność do zwiedzania okolicznych Pompejów, które od dwóch tysięcy lat leży wymarłe pod warstwą pyłu wulkanicznego. Zachowanie się w takiej formie miasta informuje o sile żywiołu jakim jest erupcja wulkanu. 

Wycieczka do Neapolu. Południe Włoch w najpiękniejszej odsłonie

Neapol jest miastem, które jest wizytówką południowej części Włoch. Wycieczka organizowana przez biuro podróży zawiedzie turystów w najpiękniejsze miejsca Neapolu i okolic. A jest tam co zobaczyć. Neapol słynie z licznych zabytków, do których należą kościoły i gotycka Katedra Świętego Januarego. Na mapie tego miasta są także muzea i budynki architektoniczne, które można znaleźć na liście UNESCO. Zabytkowe bogactwo Neapolu staje się dumą narodową, którą podziwiają turyści. Nie można pominąć Pałacu Królewskiego, który jest ważnym punktem na mapie.  Będąc w Neapolu nie można odmówić sobie rejsu na jedną z piękniejszych wysp – Capri. Kojarzy się ona z niebiańską plażą, lazurową wodą i krajobrazem bujnej roślinności. I słusznie się kojarzy, bo właśnie taka jest. To wyspa, która jest synonimem raju. 

Neapol – marzenia o powrocie do włoskiej rzeczywistości

Biuro podróży oferujące wycieczkę do Neapolu umieszcza w planie zwiedzania najciekawsze zakątki i obiekty, aby dać wyraz tego, co Neapol ma do zaoferowania. Nie da się jednak zobaczyć wszystkiego w kilka dni, dlatego można tam wracać wiele razy i nigdy się nie nudzić. Marzenia o powrocie w rajskie okolice są naturalną potrzebą poznania czegoś niezwykłego i fascynującego. Taki bez wątpienia jest Neapol – wizytówka południowej części Włoch. Można mieszkać w różnych zakątkach świata, ale swe serce zostawić w promiennej, uwodzicielskiej Italii. 

Rekomendowane artykuły